Menu

Wszystko o problemach z potencją

13 marca 2015 - problemy z potencją
Wszystko o problemach z potencją

Young happy couple in bed

Twoje zdrowie seksualne

Dowiedz się, jak hormony oddziałują na twoje nastrój seksualny oraz czym się charakteryzuje męska menopauza. Zobacz jak dbać o swoje klejnoty, gdyż prawidłowa opieka nad nimi zagwarantuje ci zdrowie i krzepę seksualną na długi czas.

Testosteron kieruje

Najważniejsze zmiany, przez które przechodzi twoje ciało, wywoływane są przez testosteron i wahania jego ilości w ciągu całego życia.

Na początku w wieku płodowym

Rodzaj połączenia się chromosomów płci w pary przesądza, czy człowiek rodzi się jako chłopiec albo jako erekcja,kamagra dziewczynka. Embrion posiadający chromosomy XX jest płci żeńskiej, z kolei płód z jednym chromosomem X i jednym chromosomem Y – narodzi się płci męskiej. Jeżeli embrion jest płci męskiej, wówczas chromosom Y wchodzi do akcji w około 6-8 tygodniu od zapłodnienia i inicjuje tworzenie się jąder. Te powstające w embrionie jądra zaczynają produkować testosteron, który umożliwia powstanie penisa i moszny.

Okres dojrzewania płciowego lub inaczej pokwitania

U chłopców dojrzewanie to czas, w którym występuje progres drugo- i trzeciorzędowych cech płciowych, który startuje między dwunastym a piętnastym rokiem życia. Czas dojrzewania płciowego trwa cztery lata. Dwa hormony, czyli hormon folikulotropowy (FSH) i hormon luteinizujący (LH) budzą produkcję testosteronu w jądrach. Gwałtowny wzrost poziomu testosteronu prowadzi do rozmaitych zmian w ciele i zachowaniach chłopca, który w końcu staje się mężczyzną.

Dojrzałość
W okresie, gdy mężczyzna przechodzi przez okres dojrzałości, nieustannie trwa produkowanie nasienia w jądrach. Jest to skutek pracy testosteronu. Innym objawem aktywności testosteronu jest porost włosów w paru częściach ciała. Testosteron reguluje też m.in. poziom popędu seksualnego i charakter mężczyzny
wiecej informacji tutaj tania kamagra